apartamenty inwestycyjne niedaleko Wrocławia

Mieszkanie inwestycyjne zabezpieczeniem swojego majątku

Coraz więcej Polaków kupuje mieszkania inwestycyjne, które pełnią funkcję nie tylko dochodową, co zabezpieczającą majątek. Ludzie coraz rzadziej decydują się na lokowanie swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym, dużo częściej inwestują, a czasami są to inwestycje w mieszkania, które się zwracają i są bezpiecznym zabezpieczeniem pieniędzy. Apartamenty inwestycyjne w przeszłości najbardziej popularne były w rejonach turystycznych, jak góry czy morze. Dzisiaj mieszkania inwestycyjne tworzone są w dużych aglomeracjach miejskich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa.

Lokalizacja ma znaczenie

Mieszkania inwestycyjne wywodzą się z Miami Beach, powstawały tam w latach 50. XX wieku na wielką skalę, może dlatego utarło się przekonanie, że najlepiej się opłacają jedynie w kurortach i miejscowościach wypoczynkowych, a to nieprawda. Na samym początku powstawania inwestycji, faktycznie głównie budowane były nad morzem. W tym momencie rynek rozrósł się na okolice gór oraz dużych miast. Dużo oferuje województwo dolnośląskie, a szczególnie apartamenty w okolicach Wrocławia. Biorąc pod uwagę prężny rozwój Wrocławia i całego województwa apartamenty we Wrocławiu się opłacają. Powstaje coraz więcej firm, szczególnie zagranicznych, a managerowie, dyrektorowie potrzebują często luksusowych apartamentów na wynajem. Dodatkowo na tym terenie stale osiadają się obcokrajowcy, którzy również korzystają z apartamentów w okolicach Wrocławia.

Apartamenty inwestycyjne w górach

Na swoją początkową inwestycję warto wybrać góry, ponieważ tam sezon trwa cały rok, a dodatkowo zobaczymy czy system mieszkań inwestycyjnych nam odpowiada oraz, czy ten biznes należy do udanych. Na początek najlepiej wybrać małe miejscowości, gdzie apartamenty inwestycyjne w górach są tańsze, jednak należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach: położenie hotelu, cenę prywatnych kwater oraz bliskość atrakcji letnich i zimowych. To od tych trzech wytycznych zależy czy będzie to opłacalna inwestycja. Najczęstszymi wyborami podróżnych są okolice Tatr lub Bieszczad, więc najrozsądniejszym wyborem na początek jest zakup mieszkania w tamtych okolicach.