zabłocie mieszkania

Mieszkanie na Zabłociu – czy warto?

Kupno mieszkania to decyzja podejmowana najczęściej raz w życiu. Z tego względu nim dokonamy zakupu powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie zalety określonej lokalizacji. Jednym z najciekawszych wyborów, przede wszystkim dla ludzi otwartych i kochających różnorodność są mieszkania na Zabłociu w Krakowie. Czym wyróżnia się ten obszar?

Wielokulturowa przeszłość i wielokulturowa przyszłość

Po I rozbiorze Polski obszar współczesnego Zabłocia przyłączony został do Imperium Habsburgów. Na obszarze tym założone zostało konkurujące ekonomiczne z Krakowem miasto Podgórze. Od samego początku miasto pełniło funkcje przemysłowe i nie uległo to zmianie aż do upadku PRL. Od tamtej pory głównie ze względu film Lista Schindlera Zabłocie staje się coraz popularniejszą destynacją dla turystów z całego świata.

Niegdysiejsze fabryki są stopniowo zajmowane przez nowoczesne budownictwo mieszkalne, muzea, kawiarnie oraz restauracje. Szarość przeszłości jest szybko zastępowana przez niezwykłe murale, kwieciste skwery oraz przez przenikający się na ulicach szum języków z całego świata. Mieszkania na Zabłociu w Krakowie położone są obok słynnego w Polsce i na świecie Muzeum Oskara Schindlera.

Kilka minut do centrum

Oprócz wielokulturowości niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność mieszkań na krakowskim Zabłociu jest położenie.

Przez Zabłocie przechodzi kilka ważnych linii tramwajowych oraz połączeń autobusowych, dzięki czemu dotarcie na Kazimierz, czy też majestatycznego Starego Miasta w Krakowie Zajmie nam co najwyżej kilka lub kilkanaście minut od momentu wyjścia z domu.

Z tego obszaru również bezproblemowo dotrzemy na zachód miasta w kierunku Ludwinowa lub Ruczaju czy też na wschód w stronę Kurdwanowa oraz Nowej Huty.